Logowanie

Aktualności

Lekcja w Kanzas

• autor: leczyca56, 2011-02-01 23:54

28 stycznia Górnik rozegrał drugi z serii zaplanowanych sparingów. Mecz rozpoczął się o godz. 18:00 na sztucznej murawie boiska w Konstantynowie a przeciwnikiem był miejscowy Włókniarz, grający w IV lidze.

Pierwsze minuty to ofensywna gra gospodarzy i dużo walki w środku pola. Na pierwszą bramkę czekaliśmy zaledwie 15 minut. Gol pada po błędzie obrońców Górnika, którzy wyraźnie wydawali się być zagubieni w swoich poczynaniach. Łęczycanie podrażnieni takim stanem rzeczy śmielej ruszyli do gdy i zaczęli konstruować coraz składniejsze akcje. Efekt – bramka na 1:1 w 30 minucie spotkania. Strzelcem Łukasz Laskowski. Niestety Goście długo nie cieszyli się remisem, chwilę później mamy już 2:1 a w 35 minucie wynik zmienia się po raz kolejny - 3:1. Obie bramki wpadają po błędzie obrońców. Takim wynikiem sędzia kończy pierwszą część spotkania. Druga odsłona to szaleńcze ataki z obu stron. Każdy z zespołów dąży do zmiany rezultatu. Ta sztuka udaje się Włókniarzowi, który w 55 minucie podwyższa prowadzenie na 4:1. Wyraźnie zdenerwowani zawodnicy Górnika, podrażnieni sytuacją a przede wszystkim wynikiem, ruszają do zaciekłych ataków. Kilka akcji kończy się strzałem, niestety nie w światło bramki. W 75 minucie Górnicy wreszcie zdobywają upragnioną bramkę. W notesie sędziego wynik zmienia się na 4:2. Strzelcem Damian Ziemniak. Ostatnie 15 minut to przewaga Gospodarzy i dzięki temu zdobywają w 82 minucie bramkę na 5:2 a w 88 minucie dobijają słabo grających tego dnia piłkarzy Górnika kolejnym golem. Wynik końcowy 6:2. W meczu słabo spisywała się obrona Górnika, wyraźnie rysował się brak zgrania pomiędzy poszczególnymi formacjami naszego zespołu.

Podziękowania za relację dla Przemysława Marciniaka.