Sytuacja finansowa klubu

• autor: leczyca56, 2011-02-01 00:48

Problemy finansowe jakie ma Górnik w związku z brakiem dotacji wymusiły na władzach klubu ograniczenia w przygotowaniu zespołu do rundy rewanżowej. Zostały odwołane dwa najbliższe sparingi, tj. mecz ze Zrywem Dąbie oraz  Liderem Włocławek. Przez najbliższe tygodnie zawodnicy będą trenowali w Łęczycy, a 16 lutego rozegrają wyjazdowy mecz z MKS Kutno. Informacja pozyskana dzięki uprzejmości Gazety Lokalnej.

Przypomnijmy, że planowana pula na dotacje dla wszystkich sekcji sportowych została obcięta o połowę tj. do kwoty ok 150 000 zł. Jaką część otrzyma piłka nożna? Trudno określić, jednak chyba mało kto jeszcze wierzy, że informacja okaże się żartem i na konto Górnika wpłynie, jak to miało miejsce w poprzednich latach, kwota oscylująca w granicach 130 000 zł.

W 2010 roku z puli 330 000 zł klub nasz otrzymał kwotę 130 000 zł co stanowi jej 40 %. Jeśli przyjmiemy, że taki sam przelicznik będzie zastosowany i w tym roku, łatwo obliczyć, że kwota na piłkę nożną to zaledwie 60 000 zł. Pozostawię to bez szerszego komentarza.