Przygotowanie do rundy wiosennej

• autor: leczyca56, 2011-01-15 14:50

W Górniku zaczęły się przygotowania do rundy wiosennej i to na kilku frontach. Z jednej strony przygotowania motoryczne naszych zawodników a z drugiej remonty na miejskim obiekcie.

Piłkarze po przerwie zimowej powrócili do treningów pod okiem Witolda Obarka. Nieoficjalnie mówi się, że Arkariusz Góra nie jest już asystentem trenera, jego miejsce zajął Mariusz Czekalski, jednak jest to informacja niepotwierdzona. Kolejną zmianą w obozie jest pozyskanie z GKS Bedlno Bogdana Pacałowskiego, którego ponownie będziemy mogli oglądać przy Kaliskiej 15. Przypomnijmy, że Bodzio był zawodnikiem Górnika w sezonie 2008/2009.

Przemeblowanie widać także na stadionie. Remontowany jest budynek klubu, zostały wymienione okna a także  drzwi wejściowe, odnawiane są szatnie zawodników. Ruszył także remont ogrodzenia stadionu od ulicy Kaliskiej. Niestety nie wiemy co zastąpi zniszczony i mało reprezentatywny biały betonowy płot. Czy będzie to podobna konstrukcja jak od strony ulicy M. Konopnickiej czy jednak władze zafundują nam bardziej wyrafinowane ogrodzenie?

Nastrój przygotowań i remontów burzy słaba kondycja finansowa klubu. To raczej nie nowość, gdyż problemy z domknięciem budżetu klub miał od zawsze. O ból głowy przyprawia sytuacja w samym Ratuszu. Do dnia dzisiejszego nie został uchwalony budżet miasta a tym samym nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na pytanie ile dotacji dostanie sekcja piłkarska i kiedy ewentualne pieniądze zostaną wypłacone. W kuluarach pada data kwietniowa a to oznacza kolejne kłopoty finansowe klubu, zadłużenie w stosunku do zawodników, a także problemy z organizacją zawodów sportowych.

Jak widać rok zaczyna się niewesoło. Pozostaje mieć nadzieję że runda zakończy się dużo większym optymizmem (czyt. awansem).

autor: ~anonim 2011-01-17 22:32:12

avatar W Srode sparing z 3ligowym Sokołem Aleksandrów w Łodzi na boisku CHKS

autor: ~rafał 2011-01-18 14:19:18

avatar a o której jest sparing jutro

autor: ~anonim 2011-01-18 18:51:24

avatar 18

autor: ~MKS 2011-01-18 21:11:54

avatar Walczyć trenować Górniczek musi Panować !!!!!!