Sokół ustrzelony, czas na TURa

• autor: leczyca56, 2009-04-22 18:55
Wyjazd łęczyckiego Górnika do Aleksandrowa zakończył się czwartym zwycięstwem "miejskich" w tej rundzie. Górnicy pokonali rezerwy Sokoła 0:2.
Dla klubu z Królewskiego Miasta zagrał zarówno Włókniarz Pabianice przegrywając z MKS II Kutno 2:0 a także LKS Różyca, który uległ u siebie 2:4 łódzkiemu Startowi. Dzięki temu Górnik awansował o dwa miejsca i zajmuje w tabeli  miejsce trzecie.
Najbliższy mecz to spotkanie derbowe, w którym Górnik ponownie zagra w meczu wyjazdowym. Tym razem  zmierzy się z ozorkowskim TURem, spadkobiercą dawnej Bzury Ozorków. Spotkanie zapowiada się niezwykle emocjonująco zwłaszcza, że Zarząd klubu z Ozorkowa wydał zakaz wpuszczania kibiców Górnika na stadion nazywając ich "pseudokibicami". Stanowczo protestujemy przeciwko uogólnianiu i przyrównywaniu wszystkich kibiców do osób wszczynających burdy. Niesprawiedliwa postawa w stosunku do kibiców z Łęczycy godzi w prawdziwych kibiców, a także prowadzi do eskalacji konfliktu między fanatycznymi kibicami Górnika, a kibicami TURa Ozorków. Zastanawia tylko czym podyktowana jest nienawiść Zarządu TURa do zwykłych kibiców. Niemoc, strach, a może uprzedzenie?!  Na to pytanie powinien odpowiedzieć Zarząd ozorkowskiego klubu ale zdajemy sobie sprawę, że na taką nie mamy co liczyć.
26.04.2009 WIELKIE DERBY, TUR Ozorków - Górnik Łęczyca.

Sokół Aleksandrów Łódzki 0:2 Górnik Łęczyca

0:1 Robert Czekalski
0:2 Mariusz Czekalski (karny)

Górnik: Mateusz Turkowski - Michał Sobczak, Łukasz Nowicki , Mariusz Czekalski, Rafał Żemigała, Mariusz Wdowiak, Bogdan Pacałowski, Robert Czekalski, Grzegorz Kaczkowski - Kamil Zagajewski, Łukasz Laskowski.
Czerwona kartka: Mariusz Wdowiak (za dyskusje z sędzią)