Górnik Łęczyca - LKS Gałkówek 4-2 (0-1)

Laskowski 73, Pacałowski 81, 87, Karasiński 90+2 - Estemberg 10, Olszewski 70

Górnik: Marciniak – Sobczak (46. Pałczyński), Mariusz Czekalski, Piórkowski (72. Tucholski), Żemigała, Witak, Laskowski, Robert Czekalski, Michałowski (46. Karasiński), Pacałowski, Wdowiak (89. Jarczyński)
LKS: Czechowski – Łepka, Solarek, Lewandowski, Olszewski, Nowiński, Pankiewicz, Estemberg, Kowalczyk, Radwański, Kaźmierczak

Takiego meczu dawno nie było. Górnik podniósł się ze stanu 0:2, obie drużyny kończyły mecz w dziewięciu, a sędzia musiał przerwać mecz na osiem minut z powodu gradobicia, jakie przeszło nad Łęczycą.

Z większym impetem mecz zaczęli Górnicy, natomiast Gałkówek nastawił się na grę z kontry. Już w 8 minucie jedna z nich mogła zakończyć się powodzeniem, ale świetnym wślizgiem popisał się obrońca gospodarzy Żemigała. Sztuka powiodła się w 10 minucie i po kolejnej kontrze sam na sam z Marciniakiem znalazł się Damian Estemberg i okazji nie zmarnował.  W 15 minucie po serii błędów Żemigała fauluje rywala wychodzącego sam na sam z Marciniakiem i za to przewinienie dostaje czerwoną kartkę. W 23 minucie strzał z 25 metrów Laskowskiego przeleciał tuż nad poprzeczką.

Po przerwie Czekalski uderzał z 18 metrów i do odbitej piłki dopadł Pałczyński, ale po jego strzał piłka trafiła w słupek. Do niecodziennej sytuacji doszło chwilę później – w ciągu dwóch minut Czekalski dostaje dwie żółte i w konsekwencji czerwoną kartkę. W pierwszej sytuacji został ukarany za dyskusje z sędzią a w drugiej za… wulgarne słownictwo. Górnik grał zatem od tej pory w dziewięciu. Ale goście nie chcieli być gorsi – w 60 minucie Marcin Lewandowski dostaje drugą żółtą kartkę i musi zejść z boiska. W 70 minucie na 2:0 dla Gałkówka podwyższył Marcin Olszewski. Trzy minuty później nad Łęczycą rozszalała się burza, sędzia nie decyduje się przerwać meczu i Laskowski strzela kontaktowego gola dla gospodarzy. Chwilę później warunki znacznie się pogorszyły i w akompaniamencie padającego gradu obie drużyny zeszły na ośmiominutową przerwę zarządzoną przez sędziego. Po wznowieniu gry Górnik ruszył do ataku i kibice długo nie czekali na efekt – w 81 minucie Pacałowski wyrównuje wyniki meczu. W 85 minucie drugą żółtą kartkę dostaje kolejny zawodnik z Gałkówka i tym samym wyrównała się ilość zawodników w obu drużynach. Dwie minuty później Pacałowski płaskim strzałem zza pola karnego strzela bramkę na 3:2. W doliczonym czasie gry wynik na 4:2 ustalił Marcin Karasiński.

Relacja za serwisem Łódzki Futbol.Zdjęcia z meczu do obejrzenia w galerii. Autorzy zdjęć: Tomek i Łukasz. Dziękujemy.