Górnik 1956 Łęczyca - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Logowanie

Info

                                   Skrót U.B.G. dla niektórych tajemnica dla innych nurtujące pytanie. Ów tajemniczy skrót to Ultras Boruta Group, a  "04" to oczywiście rok powstania grupy, rok w którym odrodził się ruch kibicowski przy Górniku. Dlaczego taka a nie inna nazwa?!
"Boruta" - postać czarta, złego ducha, diabła.  Łęczyca - miasto królewskie, znana jest przede wszystkim właśnie dzięki diabłu Borucie, bo to właśnie na tutejszym zamku ma on swoją siedzibę i od wieków strzeże skarbu ukrytego w podziemiach warowni. Postać ta historycznie utożsamiana z miastem stała się obiektem wielu legend i przekazów ludowych. Dlatego też zdecydowano się na to by nasza grupa nosiła nazwę tego sprytnego i przebiegłego diabła - a może i on sam maczał palce w tym żeby grupa nosiła jego imię?!
Grupę tworzy około 80 osób w różnym wieku od 16 do 23 lat. Głównym celem jest doping na stadionie, ale próbujemy też swych sił w ultrasce, która wygląda raz lepiej raz gorzej. Trzeba też nadmienić, że dzięki nam w przerwie zimowej sezonu 2004/2005 powstał pierwszy szal Górnika. Do tej pory nazbierała się spora ilość różnych gadżetów, koszulki, bluzy, vlepki, szale, chusty a nawet kurtki. Mamy nadzieje, że w przyszłość dla naszej grupy będzie tylko lepsza, że nie będzie żadnych potknięć tylko same sukcesy kibicowskie jak i piłkarskie. 

       

Reklama